Ciekawostki

Dawid Woliński – to już 15 lat kariery modowej!

Koniec maja b.r. roku w świecie mody należał do Dawida Wolińskiego – polskiego projektanta, który obchodzi właśnie 15-lecie swojej pracy w branży modowej. Z tej okazji przygotował on specjalną kolekcję. Czym wyróżniał się ten pokaz i co tym razem, projektant zaproponował swoim odbiorczyniom?

Jubileusz z wielkim przytupem

W tą środę warszawskie studio ATM zamieniło się w niezwykłą scenografię, której główny element stanowiła przestrzenna instalacja – stalowy obraz autorstwa Łukasza Stokowskiego zatytułowana „Shadow II”. Na uwagę zwracała też wyszukana oprawa muzyczna, przy której tworzeniu brał udział sam projektant. A co znalazło się na wybiegu? Modelki prezentowały przede wszystkim długie do samej ziemi suknie wyjściowe lub na czerwony dywan. Dominującą barwę stanowiła czerwień. Jej wybór też nie był dziełem przypadku, gdyż jest to jeden z ulubionych kolorów projektanta. Ubierając w nią kobiety, daje im szansę na zabłyśnięcie, ale również budzi w nich uśpione pokłady energii i dynamizmu. Zdecydowaną większość prezentowanych kreacji, zdobiły mityczne – ręcznie wykonywane aplikacje (feniksy, rajskie ptaki). Projektant nadał im również symboliczny wydźwięk, utożsamiając je z uskrzydleniem, energią i entuzjazmem, których jak widać nie brakuje w jego projektach. Jubileuszowa kolekcja pełna była elegancji i wdzięku. Prezentowane luksusowe suknie, łączyły w sobie elementy swoistego luzu, ale jednocześnie podkreślały atrakcyjność kobiecego ciała. W ich konstrukcjach dominowały: odkryte ramiona, asymetria, głębokie dekolty,

Na czerwonym dywanie nie zabrakło takich znanych nazwisk, jak: Joanna Krupa, Małgorzata Kożuchowska czy Małgorzata Rozenek. Panie miały na sobie oczywiście kreacje projektu Wolińskiego.

***
Dla przypomnienia:

Dawid Woliński należy do ścisłej czołówki przedstawicieli polskiej mody. Trudno wskazać celebrytki, które nie chciałyby mieć w swojej garderobie kreacji sygnowanej jego nazwiskiem. Woliński niezmiennie od 15 lat konsekwentnie prezentuje swój oryginalny styl, który określany jest, jako luksusowy, ponadprzeciętny, baśniowy. Właścicielki kreacji, które wyszły spod ręki Wolińskiego zgodnie twierdzą, że czują się w nich, jak księżniczki i kobiety wyjątkowe. Jego sukces tkwi w wyjątkowym wyczuleniu na potrzeby klientek, które obserwuje i postrzega, w jaki sposób się zmieniają.

źródła: telewizja śniadaniowa PnŚ (01.06); glamour.pl; superstacja.tv

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top