Ciekawostki

Co oznaczają kolory naszych ubrań?

Czarny to symbol smutku i elegancji, czerwony kojarzy nam się z energią, zaś zielony to kolor nadziei – taka jest nasza podstawowa wiedza na temat najbardziej klasycznych barw. Zobacz, czy te skojarzenia mają też swoje zastosowanie w przypadku ubrań.

Który kolor rządzi w Twojej szafie?

Wszyscy posiadamy ulubione kolory i ich odcienie. To właśnie nimi lubimy otaczać się na co dzień. Dotyczy to również naszej garderoby. Ale czy zastanawialiście się kiedyś nad znaczeniem konkretnych barw? Co na ich temat sądzą specjaliści? Zobaczcie sami i oceńcie czy się z tym zgadzacie.

Biel

Jest kolorem wielu znaczeń. Przede wszystkim jest to kolor wzbudzający zaufanie. Poza tym symbolizuje początek czegoś nowego. Jest to także synonim otwartości na nowe doznania.

Czerń

To barwa, która dodaje powagi i elegancji. Niestety, bywa kojarzona z niedostępnością i określana, jako przygnębiająca. Dlatego, jeśli mimo wszystko nie chcesz rezygnować z jej noszenia bez względu na okazję, ale zależy Ci na dobrej zabawie, nie zapomnij o kolorowych i żywych dodatkach.

Czerwień

Postrzegana jest w modzie, jako barwa, która dodaje energii, odwagi i zachęca do działania. To jej pozytywny aspekt. Jednakże czerwony może wzbudzić agresję i utrudnić kontakt z otoczeniem, ponieważ bywa kojarzony z przesadną chęcią zwrócenia na siebie uwagi.

Niebieski

Ta barwa to kolor osób twórczych, ponieważ kojarzy się z nieograniczoną wolnością zarówno w działaniu, postrzeganiu świata, jak i myśleniu. Poza tym niebieska odzież podkreśla naszą uczuciowość, wrażliwość i sentymentalność.

Różowy

To barwa, która symbolizuje uległość, empatię oraz niezwykłą wrażliwość. Ponadto różowy kojarzony jest z niestabilnością. Często osoby ubierające się na różowy, postrzegane są jako te, które kierują się w życiu jedynie intuicją. Jeśli kochasz tą barwę, ale chcesz zrobić dobre wrażenie, postaraj się wybierać jasne odcienie różu z szarymi dodatkami.

Zielony

Ten kolor utożsamiany jest z harmonią i spokojem. Poza tym barwa ta oddziałuje relaksująco i kojąco. Warto wiedzieć, że osoby noszące ubrania w kolorze zielonym postrzegane są, jako wyjątkowo zgodne, dążące do porozumienia, a także łatwo zachowujące równowagę między życiem zawodowym i prywatnym.

Żółty

To synonim radości życia, optymizmu i otwarcia na drugiego człowieka. Ponadto kolor żółty to źródło pozytywnej energii. Warto też wiedzieć, że stroje w odcieniach żółtego mogą wpływać na łagodzenie konfliktów czy ułatwiać trudne rozmowy. Jeśli więc na czymś Ci bardzo zależy i nastawiasz się na długie pertraktacje, koniecznie pamiętaj o znaczeniu żółtego.

Źródło: M. Kanoniak „Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!”
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top