Ciekawostki

Chorujesz na cukrzycę? Te rośliny i przyprawy Ci pomogą!

Umiejętne regulowanie poziomu cukru we krwi to ważny element funkcjonowania osób z cukrzycą. Leki, ruch i właściwa dieta to absolutna podstawa, ale w trosce o swoje zdrowie, warto też sięgnąć po naturalne metody obniżania cukru. Podpowiadamy, jakie rośliny można w tym celu wykorzystać oraz które z nich chronią dodatkowo trzustkę i wspomagają organizm chorych.

Cynamon i imbir

Te dwie popularne przyprawy kuchenne nie tylko obniżają poziom cukru we krwi. Są również dobrym regulatorem ciśnienia krwi. Cynamon dodatkowo usprawnia trawienie oraz reguluje przemianę materii. Jego słodki smak powoduje, że można go z powodzeniem stosować do przygotowywania pysznych deserów.

Aloes

To kolejne naturalne wsparcie dla chorych na cukrzycę. Regularnie stosowany obniża poziom cukru we krwi. Wspiera również pracę trzustki oraz zapobiega uszkodzeniom, jakie może wywołać cukier w organizmie.

Morwa biała

Zalecana przede wszystkim osobom na diecie, gdyż hamuje apetyt na słodycze – stanowi silny oręż w walce z cukrzycą w sposób naturalny. Posiada ona zdolność obniżania poziomu cukru aż o połowę. Licie morwy powstrzymują też rozkładanie węglowodanów w organizmie i tym samym zapobiegają trawieniu cukru.

Ważne! Jeśli jesteśmy dopiero na początku choroby, regularnie stosowana morwa powstrzymuje widmo rozwoju dalszego stadium cukrzycy.

Żeń-szeń

Roślina kojarzona głównie, jako naturalne źródło sił witalnych oraz środek na długowieczność, także pomaga w walce z cukrzycą na kilka sposobów. Po pierwsze – reguluje poziom cukru we krwi. Po drugie pomaga ograniczyć wchłanianie cukru w przewodzie pokarmowym. I po trzecie wpływa korzystnie na pracę trzustki.

Ostropest plamisty

O tej roślinie jest ostatnio głośno, ale mówi się o niej głównie w kontekście ochrony wątroby. Natomiast roślina ta wspomaga regulację cukru we krwi. Ponadto ma silne działanie przeciwzapalne – w przypadku cukrzyków o stany zapalne jest niezwykle łatwo, a ostropest może powstrzymać rozwój ogniw zapalnych. Poza tym podnosi również wrażliwość tkanek na działanie insuliny.

***
Jak widzimy powyżej – na naturalne wsparcie przy cukrzycy składają się dość popularne i co najważniejsze łatwodostępne rośliny oraz przyprawy. Warto z nich skorzystać, by ułatwić sobie walkę z chorobą.

źródło: Rewia 24.05/2017_Zdrowie
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top