Edukacja

Chcesz awansować? Zapomnij o roszczeniowości!

Uważamy się za osoby ambitne i kreatywne, często niedoceniane przez swoich pracodawców. Niestety w oczach szefa możemy uchodzić za aroganckich, roszczeniowych, którzy niewiele z siebie dają. Spróbujmy czasem spojrzeć na siebie oczami pracodawcy. Postawa, ton głosu, mowa ciała oraz odpowiedzi na zadawane pytania mogą decydować o tym, czy współpraca z podwładnymi będzie się dobrze układać. Chcesz dostać awans? To przeczytaj poniższy tekst i zamiast zadzierać nosa, zacznij poważnie zastanawiać się nad swoją postawą w pracy.

  1. MIERZMY SIŁY NA ZAMIARY – zdaniem specjalistów ds. rekrutacji już na etapie rozmów kwalifikacyjnych wielu z nas ma oczekiwania nieadekwatne do posiadanej wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych.
  1. ZNAJDŹMY SWÓJ CEL I BĄDŹMY NAPRAWDĘ SOBĄ – w dzisiejszych czasach zbyt wiele osób desperacko marzy o karierze na stanowiskach kierowniczych i szybkich awansach. Zanim do tego dojdzie, trzeba wpierw dokładnie poznać swoje predyspozycje zawodowe oraz wiedzieć, co tak naprawdę chce się robić w życiu.
  1. UMIEJMY ZADBAĆ O SWÓJ ROZWÓJ – Nie wystarczy powtarzać szefowi, że chcesz awansować i możesz wziąć udział w szkoleniach, czy zapisać się na studia podyplomowe. Trzeba sprecyzować, czym jest dla nas pojęcie rozwoju dokładnie czego chcemy się nauczyć na konferencjach, szkoleniach, warsztatach itp.
  1. NIE BÓJMY SIĘ PRZYZNAĆ, ŻE CZEGOŚ NIE WIEMY – odwołujmy się do swoich doświadczeń, konkretnych sytuacji i wyników pracy. Mówiąc o swoich słabszych stronach zawsze podkreślajmy, jakie wyciągnęliśmy wnioski z błędów i czego się dzięki nim nauczyliśmy.
  1. KLAROWNE WYOBRAŻENIA NA TEMAT SWOJEJ KARIERY  – są bardzo ważne nawet na etapie rekrutacji, ale ceni się także skromność pracownika i jego szacunek wobec pracodawcy.
  1. ZACHOWAJMY DYPLOMATYCZNĄ POSTAWĘ – zamiast ponosić się emocjom, gdy proponowane wynagrodzenie odbiega od naszych oczekiwań. Jeśli negocjujemy podwyżkę, sięgajmy wyłącznie po konkretne i merytoryczne argumenty.
  1. PAMIĘTAJMY O ZASADACH ZŁOTEGO ŚRODKA – chodzi tutaj o zachowanie zdrowego balansu czyli połączenia aspiracji oraz wiary w siebie z ciągłą chęcią do nauki. Jeśli dostrzeżemy w sobie pasjonata i profesjonalistę na pewno pracodawca to dostrzeże. A wtedy? Roszczenia staną się zwyczajnie zbyteczne!

Źródło: ,,Pracodawcy” 2016/2017

Grafika: Pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top