Wydarzenia

Całkiem nowa kampania społeczna Zobacz…Znikam

Już w tą sobotę czyli 10 września rusza nowa kampania społeczno-informacyjna, Zobacz…Znikam poświęcona trudnemu zagadnieniu samobójstw wśród dzieci i młodzieży. To, co wyróżnia to wydarzenie to fakt, iż jest to pierwsza poświęcona tej tematyce kampania.

Według najnowszych statystyk w Polsce co rok samobójstwo popełnia dwukrotnie więcej osób, niż ginie w wypadkach samochodowych. Wśród desperatów ponad pół tysiąca to dzieci i młodzież do 19 roku życia. Mimo to, problem ten wciąż pozostaje tematem tabu. Dlatego fundacja Zobacz … Jestem postanowiła przybliżyć tę tematykę i zorganizowała niezwykłą kampanię społeczno – informacyjną pod hasłem ZOBACZ…ZNIKAM. Akcja rusza 10 września b.r.. Data nie jest przypadkowa, gdyż właśnie tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Samobójstwom.

Celem kampanii jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na powagę sytuacji. W ten sposób pomysłodawcy chcą również przybliżyć genezę samobójstw wśród dzieci i młodzieży oraz wskazać na główne symptomy, jakie zdradza zachowanie osoby, która chce zdecydować się na tak desperacki krok. Akcja ma również na celu promowanie efektywnych wzorców zachowań w obliczu kryzysowych sytuacji. Aby ułatwić wszystkim zainteresowanym dotarcie do przydatnej wiedzy w dniu, w którym ruszy kampania, uruchomiona zostanie też specjalna tematyczna platforma – zobaczznikam.pl.

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top