Wydarzenia

Bardzo kobieca kampania „Piękna bo zdrowa” już po raz ósmy!

21 stycznia b.r. po raz ósmy wystartowała Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna bo Zdrowa”. Jej inicjatorem jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości. Co ma na celu?

Kampania o jakiej mowa, ma charakter profilaktyczny. Jej celem jest zwrócenie uwagi kobiet na potrzebę regularnych badań ginekologicznych. Jak podają statystyki – gabinety ginekologiczne z powodów czysto profilaktycznych odwiedza zaledwie co trzecia Polka i to rzadziej niż raz na dwa lata. Akcja „Piękna bo Zdrowa” pragnie podkreślić, że regularne profilaktyczne badania ginekologiczne powinny iść w parze z troską o urodę. To niezwykle ważne, zwłaszcza w dobie, gdzie coraz więcej kobiet pada ofiarą chorób nowotworowych. Są to głównie nowotwory: szyjki macicy oraz jajnika. O istnieniu choroby dowiadują się zazwyczaj, gdy na skuteczne jej powstrzymanie jest już za późno.

Tegoroczna kampania przebiega pod wymownym hasłem „Wpadnij na przegląd do ginekologa”. Ma to na celu przekonanie kobiet, by potraktowały badanie ginekologiczne, jak jeden ze swoich obowiązków i wpisały je na stałe na liście obowiązków na dany rok czy miesiąc.

W ramach akcji przygotowano 4700 bezpłatnych cytologii! Do ich wykonania upoważniają specjalne kupony. Dla zainteresowanych są również vouchery z 30% zniżką na konsultację ginekologiczną, HPV met. PCR, USG ginekologiczne, USG piersi. Można będzie je zrealizować w placówkach medycznych firmy POLMED w całej Polsce.

Konkursowe kupony na badania można znaleźć :

  • w magazynach wydawnictwa Bauer – Tina nr. 2/2017, Kobieta i Życie nr. 3/2017 Świat Kobiety nr. 3/2017, Naj nr. 4/2017, Olivia nr. 4/2017;
  • na portalach poradnikzdrowie.pl oraz mjakmama.pl.

źródła: Moda na zdrowie 02/2017; kwiatkobiecosci.pl; zdjęcie: kwiatkobiecosci.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top