Nauka

Bądź optymistą! (cz. 2)

Współpraca z innymi ludźmi wymaga od nas wiele cierpliwości i samozaparcia. Trudne sytuacje zniechęcają nas do działania i utrudniają skupienie się na samej pracy. Dlatego bądź optymistą i zastanów się, co możesz zrobić, aby było tylko lepiej.

„Nie umiem sprzedawać” to również jedna z tych negatywnych myśli, które nawiedzają nas w trudnych chwilach. I dotyczą nie tylko osób, które pracują w bezpośrednim handlu. Boimy się, że nie umiemy sprzedać swojej usługi, produktu czy osoby. Kontakt z klientami napawa nas przerażeniem, bo nie wiemy jak przekonać ich do siebie i do swojej pracy. Bycie dobrym sprzedawcą to kolejna cecha, z którą raczej nie przychodzimy na świat! Nikt nie ma genu handlowca, choć niektórzy lubią tak o sobie myśleć. I to nie jest również tak naprawdę podstawą potencjalnego sukcesu. Bo żeby sprzedawać to trzeba mieć produkt, który przyciągnie uwagę i na tym skup się w pierwszej kolejności! Dobry produkt lub usługa sama się sprzeda!

Poczucie własnej wartości to cecha, nad którą najtrudniej nam pracować, ale która ma największy wpływ na to, jakimi ludźmi w życiu i w pracy jesteśmy. Warto, więc znaleźć drogę, która naszej osobie i naszej firmie pomoże dojść tam gdzie chcemy. Jeśli będziesz myśleć o sobie „nie jestem tego wart”, „jakim cudem mi się to udaje”, „nikt nie będzie chciał korzystać z moich usług” to, kto uwierzy w twój przekaz, że jesteś najlepszy i to z tobą warto współpracować? Stara dobra zasada mówi, jeśli sam w coś nie wierzysz nikt inny też ci nie uwierzy! Musisz być pewny swojej osoby, działania, produktu lub usługi. Nie skupiaj się na niedociągnięciach, na tym, co można zmienić. Skup się na tym, ze działasz z sercem a twoja praca ma znaczenie dla innych. Im pewniej będziesz działać tym większą liczbę osób od siebie przekonasz. A o to w tym wszystkim chodzi!

                                                       

(Źródło: entrepreneur.com, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top