Ćwiczenia/fitness/kulturystyka

Akademia sportu – zajęcia fitness, które pokocha każdy początkujący

Lato to idealna okazja do tego, aby rozpocząć przygodę z siłownią czy klubem fitness. Pogoda sprzyja większej chęci do aktywności fizycznej. Jeśli jesteś na początku swojej drogi, zapisz się na zajęcia grupowe o niskim poziomie trudności. Oto nasze propozycje, które znajdziesz praktycznie w każdym klubie fitness.

Zdrowy kręgosłup

W trakcie zajęć pracujesz nad mięśniami głębokimi kręgosłupa, które odpowiadają za jego stabilizację i odpowiadają za prawidłową postawę, co wpływa też na kształt sylwetki. Trening obejmuje niezbyt skomplikowane ćwiczenia z ciężarkami i piłką, a także ćwiczenia rozciągające i relaksacyjne. Ćwiczenia wykonywane są w parach. Dodatkowe korzyści, jakie może przynieść ten rodzaj zajęć fitness to:

 • wzmocnienie mięśni brzucha, pośladków, kolan, barków i bioder;
 • redukcja przykurczy mięśniowych;
 • wzmocnienie całego szkieletu mięśniowego;
 • redukcja bólu kręgosłupa.

ABT

Zajęcia mają na celu wzmocnieni dolnych partii ciała czyli brzucha, pośladków i ud. Jest to połączenie ćwiczeń siłowych i wydolnościowych. W trakcie treningu wykorzystuje się: piłki, gumy, ciężarki, stepy. Dodatkowe plusy, jakie daje ten trening to:

 • wyrzeźbienie sylwetki w najbardziej trudnych partiach;
 • ułatwienie walki z cellulitem;
 • szybsza utrata tkanki tłuszczowej;
 • ułatwienie utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

Fit Ball

Trening wykorzystuje piłki gumowe, które są dostosowane ściśle do wzrostu ćwiczącej osoby. W trakcie zajęć wykonywane są ćwiczenia rozciągające, relaksujące z elementami wzmacniającymi. Piłka wykorzystywana jest również, jako sztanga. W zależności od przyjętej pozycji ćwiczenia angażują całe ciało oraz tylko jego wybrane partie. Efekty treningu są dość szybko widoczne i wyraźnie odczuwalne. Co zyskujemy decydując się na Fit Ball:

 • poprawa koordynacji ruchowej;
 • wsparcie wydolności układu krążenia;
 • zwiększenie ruchomości w stawach;
 • likwidacja napięcia mięśni;
 • poprawa motoryki.

***
Opisane powyżej zajęcia, to tylko kilka przykładowych treningów dla początkujących. Oferta klubów fitness w tym zakresie, jest o wiele większa. Jeśli żadna z opisanych form zajęć fitness Cię nie zainteresowała, to zachęcamy do samodzielnego odwiedzenia najbliższego klubu (lub siłowni) i dopytanie o pełną propozycję treningów dla osób początkujących. Możesz też znaleźć zajęcia indywidualne, jeśli tylko taka właśnie opcja bardziej Ci odpowiada. Ważne, aby decyzji o rozpoczęciu przygody z aktywnością nie odkładać na później.

źródło: Poradnik Zdrowie 07/2017; Gdy masz problemy z wagą (Poradnik z serii SUPER-WIEDZA)
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top