Film

7. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

źródło grafiki: materiały prasowe

Lubicie dobre filmy i już dziś chcecie zaplanować sobie pierwsze dni października? Jeśli tak, to zapraszamy do łódzkiej Wytwórni. W dniach 6-9 października br. odbędzie się tam 7. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja.

Festiwal to innowacyjne wydarzenie filmowe, adresowane do wszystkich miłośników kina. Co więcej jest to jedyne na naszym kontynencie wydarzenie, które poświęcono działalności krytyków filmowych. Celem festiwalu jest edukacja widzów i zachęcanie ich do poszukiwania własnej wrażliwości na sztukę poprzez kontakt z filmami docenianymi przez specjalistów.

Ważną częścią festiwalu będą jak co roku stanowić dyskusje z osobami z branży filmowej. Festiwal Kamera Akcja propaguje aktywną postawę wobec kinowych dzieł, nawołując uczestników nie tylko do udziału w seansach filmowych, ale także do szeregu nowatorskich wydarzeń takich jak np. panele dyskusyjne, warsztaty, wycieczki po Łodzi filmowej, czy konkursy dla videoblogerów, młodych krytyków i twórców.

Festiwal od 6 lat ściśle współpracuje ze środowiskiem akademickim w całej Polsce. Od początków swego istnienia jest wysoko ceniony również przez  środowisko filmowe – jako wydarzenie na najwyższym poziomie merytorycznym, organizacyjnym i podtrzymującym pamięć o polskich dokonaniach w dziedzinie kinematografii.

Co zobaczymy podczas tegorocznej edycji festiwalu?

Będzie to między innymi „Aloys” w reż. Tobiasa Nölle, „Creative Control” w reż. Benjamina Dickinsona, „Belgicę” w reż. Felixa van Groeningena. Dla widzów przygotowano także przeglądy filmów z Gretą Gerwig, a także wybrane przez specjalistkę od kostiumów Jagodę Murczyńską dzieła, w których kostiumy grają główną rolę. Bohaterem bloku „Filmoznawca-filmowiec” będzie Wojciech Smarzowski.

Goście 7. Edycji Festiwalu Kamera Akcja będą mogli wziąć udział w 4 panelach dyskusyjnych: programowaniu festiwali filmowych, o przenikaniu się dwóch światów – filmu i gier, o wizualnej krytyce filmowej, o międzynarodowej dystrybucji polskiego kina. Po raz pierwszy w Polsce odbędą się  warsztaty dla profesjonalnych krytyków filmowych z tworzenia wideo eseju, które poprowadzą Kuba Mikurda i Stanisław Liguziński. Wspomnianym wyżej warsztatom towarzyszyć będzie sekcja filmowa prezentująca nowatorską formę krytyki filmowej wykorzystującą technikę found footage.

Specjalnie z myślą o tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w krytyce filmowej przygotowano warsztaty m.in. „Diabeł tkwi w szczegółach. Jak pisać o kostiumach?” z Jagodą Murczyńską, „Krytyk mówi: dykcja” z filmoznawczynią i logopedą Pauliną Orzeszyną-Pabiś. Oprócz tego odbędą się zajęcia z analizy i interpretacji filmu, tworzenia recenzji. 

(Źródło informacji: kameraakcja.com.pl; mlodziwlodzi.pl)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top