Poradniki

5 przykazań skutecznego odchudzania

Chcesz zamienić podejmowane starania o szczupłą sylwetkę w realny sukces? Dzięki tym prostym krokom stanie się to możliwe. Poznaj pięć przykazań skutecznego odchudzania.

Nie odkładaj planów odchudzania „na jutro”

Nawet jeśli naszą decyzję o odchudzaniu podjęliśmy późnym wieczorem, to jeszcze tego samego dnia warto wdrożyć choć część swoich postanowień w życie. Zacznijmy chociażby od małej dawki ruchu, gdyż to właśnie aktywność fizyczna stanowi ważny element całego procesu gubienia niechcianych kilogramów i centymetrów. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ mówiąc, że „zacznę od jutra” nieświadomie otwieramy furtkę wszelkiego rodzaju usprawiedliwieniom i przeszkodom.

Planuj posiłki i pilnuj pory ich spożywania

Teoretycznie może wydawać nam się to proste, gorzej z praktyką. Zwłaszcza, gdy jest to nasza pierwsza „przygoda” z odchudzaniem. Zaplanowanie posiłków oraz wcześniejsze ich przygotowanie uchroni nas przed sporadycznym sięgnięciem po niedietetyczne produkty. Pilnowanie godzin posiłków ułatwi przestawienie się ustroju na tryb spalania, a nie magazynowania.

Daj sobie czas

Przechodząc na dietę czy walcząc z niechcianymi centymetrami, musimy uzbroić się w potężne pokłady cierpliwości. Osiągniemy sukces jedynie wtedy, gdy będziemy działać w myśl zasady „Nie przytyłaś w tydzień. Nie schudniesz w kilka dni.” Im wcześniej uświadomimy sobie, że zarówno tycie, jak i chudnięcie to dziejący się proces, tym łatwiej wytrwamy w realizacji celu.

Nie nazywaj diety – dietą

Dlaczego? Ponieważ pojęcie to kojarzy się z przykrym obowiązkiem i masą wyrzeczeń, a takie podejście nie ułatwia odchudzania. O wiele prościej będzie, jeśli słowo „dieta” zamienimy na „zdrowe jedzenie”. Obydwa człony tego pojęcia łączą się z czymś pozytywnym – zdrowe czyli korzystnie wpływające na nasz ustrój; jedzenie – to synonim przyjemności samej w sobie.

Nie wtajemniczaj w swój plan przypadkowych osób

Teoretycznie walce o lepszą sylwetkę powinno towarzyszyć wsparcie. Nie zawsze jest to jednak możliwe, zwłaszcza, że nie dla każdego słowo „wsparcie” oznacza to samo. Dlatego też staraj się – przynajmniej na początku swojej drogi – nie mówić o swoim celu każdemu, kto tylko Cię zna. Reakcje osób, które to usłyszą mogą być różne – tak samo, jak ich komentarze na temat efektów Twojego planu.

źródło: własne
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top