Film

Kulturalny koniec roku

Za nami już połowa grudnia. Wkrótce zasiądziemy przy wigilijnym stole, by dzielić się z najbliższymi białym opłatkiem i wspólnie z nimi radować się z Bożego Narodzenia. Aby czas świąteczny nie był czasem straconym, warto wcześniej zastanowić się, jak chcielibyśmy go spędzić. Może wreszcie będzie okazja trochę poczytać, np. grudniowe wydanie ,,Kalejdoskopu”? Zachęcamy do lektury tego magazynu. Na pewno każdy  z Was znajdzie w nim coś interesującego dla siebie.

Co jest szczególne warte uwagi w grudniowym numerze tego czasopisma?  Naszej Redakcji najbardziej przypadły do gustu wspomniane poniżej artykuły:

  • ,,Przetwórstwo kolorów”- tekst Piotra Groblińskiego poświęcony jednej z najciekawszych wystaw kuratorskich tegorocznego Łódź Design Festival. Chodzi tutaj o prezentację przygotowaną przez Zofię Biernacką z łowickiej Galerii Browarna.
  • ,,Ongiś, niegdyś i drzewiej” – to pełen tęsknoty za dawną atmosferą Bożego Narodzenia i polską tradycją felieton Michała B. Jagiełły. Warto przeczytać go nim pierwsza Gwiazdka zabłyśnie na niebie…
  • ,,Trzeba coś zrobić z tym Reymontem” – interesujący tekst Bogdana Sobieszka na temat osobliwego muzeum poświęconego jednemu tylko filmowi – ekranizacji ,,Chłopów” Jana Rybkowskiego. Muzeum zostało założone przez mieszkańca Lipiec Reymontowskich – Zbigniewa Staronia.
  • ,,Domówka z artystą” – to rozmowa Kacpra Krzeczewskiego z Bartkiem ,,Borówką” Borowiczem, który dwa lata temu wpadł na pomysł organizowania koncertów w łódzkim mieszkaniu. Właśnie tak powstał wyjątkowy projekt ,,House Gigs Pogonka” – przedsięwzięcie wyróżnione przez mieszkańców miasta w plebiscycie ,,Punkt dl Łodzi”.
  • ,,Dobra sztuka – bankowo” – artykuł Aleksandry Talagi-Nowackiej dotyczący Banku&DM, czyli jedynej w Głownie galerii sztuki. To wyjątkowe miejsce skupia nie tylko prace tutejszych twórców, ale również uznanych artystów działających np. w ramach Festiwalu Sztuki ,,Grafikalia” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury. Warto wiedzieć, że prowadzący galerię artysta Dariusz Młynarczyk nie neguje ważności sztuki autorskiej ani ludowej, przykłada jednak dużą uwagę do wysokiego poziomu wystawianych tam w Głownie prac.

***

Rzecz jasna to oczywiście jeszcze nie wszystko, co możecie znaleźć w nowym  wydaniu ,,Kalejdoskopu”. Waszej szczególnej uwadze pragniemy polecić wyjątkowe akcje związane z promowaniem uczestnictwa w wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych. Wewnątrz tego numeru (na s. 9)  znajdziecie konkurs, w którym  można wygrać 10 zaproszeń do kina Szpulka w Łódzkim Domu Kultury, zaś na przedniej okładce są propozycje na niebanalną rozrywkę  dla miłośników dobrej muzyki (zaproszenia na koncerty w Łódzkim Domu Kultury oraz w Kubie Wytwórnia). Aby je zdobyć wystarczy wybrać jeden z tych muzycznych prezentów i uzasadnić swój wybór w e-mailu wysłanym na adres reymont@ldk.lodz.pl.

Co więcej na stronach 6 i 7 tego czasopisma znajdziecie jak zwykle kupony zniżkowe na spektakle teatralne w Łodzi. Tym razem można wybrać się m.in.  20 grudnia  o godz. 18:30 do Teatru Muzycznego na  przepiękny koncert kolęd pt. ,,Muzyczna Gwiazdka” w wykonaniu Chóru Dziecięcego Miasta Łodzi  oraz artystów z tego teatru.

Źródło: ,,Kalejdoskop” 12/2016

Foto: Kamila Mrozek-Kochanek

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top