Poradniki

4 najczęstsze mity o spalaniu tłuszczu

Osoby odchudzające się często poszukują w sieci informacji dotyczących metod i sposobów przyspieszających spalanie tłuszczu. Nie wszystkie one są jednak sprawdzone. Oto 4 najczęściej powtarzanych.

Im więcej kalorii „utniemy” z dziennego zapotrzebowania, tym szybciej stracimy niechciany tłuszczyk

To kolejny mit, który pociąga za sobą najczęściej odwrotny do zamierzonego skutek. Bezpieczna liczba „ucinanych” codziennie kalorii wynosi 300. Znaczne przekroczenie tej liczby może przyczynić się nie tylko do zatrzymania procesu chudnięcia, a wręcz spowodować zwiększenie ilości tłuszczu.

Dzięki długiemu i mało intensywnemu treningowi spalisz więcej tłuszczu niż w przypadku krótkiego, ale solidniejszego

To następne przekłamanie. Ilość spalanej tkanki tłuszczowej nie zależy od czasu, ale przede wszystkim od intensywności aktywności, którą podejmujemy. Ponadto zaletą krótkich ale solidnych treningów, jest taka, że jeszcze długo po zakończeniu ćwiczeń organizm pozostaje w stanie spalania tłuszczu.

Aby spalić więcej tłuszczu nie należy włączać do diety węglowodanów

Nic bardziej mylnego. To właśnie węglowodany dodają nam energii i siły, dzięki czemu możemy wykonać naprawdę dobry trening. Wpływają one też lepiej na nasze samopoczucie.

Jedynie bieganie pomaga w spalaniu tłuszczu

To mit, którego podstawy biorą się przede wszystkim z „mody” na tę dyscyplinę sportu. Po drugie z przekonania, że biegając tracimy dużo więcej kalorii. Prawda wygląda jednak nieco inaczej. Zwłaszcza, gdy jesteśmy na początku naszej przygody z odchudzaniem powinniśmy zacząć od ćwiczeń aerobowych odbywających się na poziomie 65-70% tętna maksymalnego. Zaliczają się do nich m.in. bieżnia, rowerek, stepper, elipsa, orbitrek.

źródło: Be active 03/208; mateusz-kokoszka.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top