Poradniki

4 banalne metody na polepszenie pracy mózgu

Sprawny, czyli utrzymywany w dobrej kondycji mózg to szalenie ważna sprawa. I nie chodzi tu jedynie o kwestie związane z pracą umysłową, a o skuteczną ucieczkę przed zmianami demencyjnymi czy Alzheimerem. Oto proste ćwiczenia dobre dla naszego mózgu.

Codziennie zaserwuj mózgowi jakąś nowość

Nasz mózg ma szansę utrzymać się w dobrej kondycji, gdy nie będzie skazany na monotonię. Od czasu do czasu warto chociażby zacząć lub zakończyć dzień w nieco inny sposób; pójść na przystanek inną drogą; odwiedzić inny sklep niż dotychczas. Chodzi o to, by dostarczyć mózgowi nowych bodźców i informacji.

Trenuj pamięć

Okazji ku temu jest naprawdę dużo. Zrób listę zakupów, ale … wcześniej naucz się jej na pamięć. Ułóż przed sobą różnokolorowe owoce. Zrób zdjęcie tej „układanki”. Wymieszaj owoce, a następnie staraj się odtworzyć ich układ. Codziennie staraj się poznać nowe słowo z języka, którego chcesz się nauczyć.

Próbuj nowych czynności

Jednym słowem poszukaj sobie nowego hobby lub urozmaić dotychczasowe. Jeśli do tej pory Twoim ulubionym gatunkiem literackim był kryminał, sięgnij po coś zupełnie innego. Co dziennie posłuchaj – przynajmniej fragmentu – piosenki czy dowolnego utworu muzycznego z każdego gatunku.

Łącz trening fizyczny z umysłowym

Lubisz biegać? Maszerować? Ćwiczysz na rowerze stacjonarnym lub stepperze? Poświęć chociaż kilka minut treningu na przyswojenie nowych słówek w obcym języku lub powtarzaj nazwy europejskich stolic.

*
Jak widzisz trenowanie mózgu czy dbałość o jego dobrą kondycję, nie jest takie trudne. Ze względu na fakt, że nie wymaga przy tym nakładów finansowych ani większego wysiłku, warto by wszedł nam w nawyk. Zwłaszcza, że jak alarmują statystyki, na chorobę Alzheimera – największego wroga naszego mózgu – choruje już blisko 350 tys. osób, a do 2050roku liczba ta może sięgnąć nawet ponad miliona Polaków.

**źródło: Be Active 10/2018
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top