Ciekawostki

100 urodziny New Balance!

New Balance to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych na świecie. W tym roku obchodzi 110-lecie swojego istnienia.

Historia marki sięga roku 1906 i wbrew pozorom wcale nie wiąże się z powstaniem pierwszego obuwia sportowego, a … z obuwiem dla robotników i policjantów. Ściślej mówiąc z wynalezieniem specjalnej wkładki wspierającego śródstopie do obuwia pracowniczego. Wynalazcą tego ciekawego patentu był 33-letni imigrant William J. Riley, który szybko zyskał miano specjalisty od wygody i zdrowia stóp, gdyż jego wynalazek zwiększał wygodę i poczucie równowagi. Następnie na rynku pojawiła się wkładka dopasowująca się do kształtu stopy użytkownika. Pierwsze buty sportowe do biegania – z których po dziś dzień słynie marka New Balance – pojawiają się dopiero w 1939 roku. Jest to obuwie z kangurzej skóry zaprojektowane dla klubu sportowego Boston Brown Bag Harries. Od tego momentu firma koncentrowała się i koncentruje nadal na udoskonalaniu kolejnych modeli obuwia o elementy, które czynią bieganie jeszcze przyjemniejszym. W historii firmy było jeszcze kilka ważnych historycznie dat. W 1976 roku model M320 zostaje uznany za najlepsze buty biegowe roku, a wyróżnienia dokonuje znane branżowe czasopismo Runner’sWorld. Z kolei w roku 2005 firma zajmuje 2 miejsce pod względem ilości sprzedanego obuwia sportowego na terenie Stanów Zjednoczonych. Dziś New Balance zalicza się w poczet najprężniej rozwijających i największych producentów obuwia sportowego na świecie.

***

Poczuj komfort w każdym ruchu – to hasło przewodnie, ale i misja producenta, która zapewnia mu ogromną popularność i zaufanie szerokiej rzeszy odbiorców.  New Balance zalicza się w poczet najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych na świecie. Szczególnie popularna jest wśród biegaczy, gdyż to właśnie im dedykowane są tworzone przez producenta artykuły. i choć na czołówkę wysuwa się wygodne, bezpieczne i przyjemne wizualnie obuwie, to New Balance oferuje swoim klientom o wiele więcej. New Balance to również odzież sportowa, akcesoria do biegania oraz seria artykułów dla triathlonowców.

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top